FOTOREJUVENACE IPL

08.11.2012 22:54

FOTOREJUVENACE  IPL

Fotorejuvenace – omlazení světlem

Fotorejuvenace je hojně užívanou metodou v oblasti estetické dermatologie. Tento pojem v sobě skrývá různé postupy založené na jednotném principu – využití světelné energie. Dle rozsahu a hloubky vrásek volíme buď méně invazivní způsob oživující pleť pod povrchem anebo více invazivní, jehož podstatou je celkové znovuobnovení kožního povrchu

Průběh fotorejuvenace

Každý, kdo se rozhodne podstoupit omlazovací proces pomocí fotorejuvenace se nesmí po dobu dvou až čtyř týdnů před zákrokem vystavovat slunečnímu záření. Tento zákaz platí i pro navštěvování solária. Samotný zákrok je záležitostí několika minut. Nejdříve probíhá konzultace, během níž je rozhodnuto o typu zvolené metody. Resurfacing je zákrok prováděný v lokální anestezii, při neinvazivní metodě je na přání ošetřovaného aplikována znecitlivující mast. Oči klienta jsou během ošetření chráněny speciálními brýlemi. 

Průběh rekonvalescence

Ošetřené místo je třeba po zákroku chránit před slunečními paprsky a používat ochranné přípravky s vysokým faktorem. Je nutno dávat pozor taktéž na mechanické poškození (např. třením ručníku). Dále se nedoporučuje pobyt v horké lázni, či zvýšená tělesná zátěž. Doba hojení je závislá na rozsahu zákroku a na následné péči. V některých případech je však třeba ošetření několikrát opakovat, čímž se prodlouží i doba rekonvalescence. Oproti chirurgickým metodám omlazení jsou však případné obtíže (nejčastěji zarudnutí, jemné mokvání) naprosto zanedbatelné.